Radio 4 Range

Radiotelefon na strzelnicy? Rzadko spotykane, no i po co, przecież mamy telefony komórkowe? No właśnie mamy, dopóki jest zasięg na obiekcie lub nie spadnie deszcz. Aby nawiązać łączność z całą obsługą strzelnicy lub wybraną grupą, wystarczy wcisnąć przycisk i zacząć mówić. Twój komunikat dotrze do wszystkich. Tutaj nie jest istotne czy masz rękawice, mokre ręce, bo właśnie pada deszcz i twój telefon zaczął żyć własnym życiem. Po prostu, masz radio – masz łączność! Wyposażając swój obiekt w radiotelefony, zyskujesz dwie rzeczy: sprawną komunikację i zwiększony poziom bezpieczeństwa.

Radiotelefon DMR446 Hytera BP515LF

#Radio4Range, to uniwersalny schemat komunikacji radiowej dla obiektów sportowych. Rozwiązanie bazuje na radiotelefonach Hytera BP515LF, pracujących w bezpłatnym standardzie DMR Tier I. Dzięki technologii cyfrowej, łączność pozostaje czysta i nie zakłócona w tym przez innych użytkowników. Standard DMR pozwala na nawiązywanie połączeń grupowych oraz prywatnych. Dzięki temu obsługę strzelnicy można podzielić na grupy, które mogą komunikować się między sobą, nie przeszkadzając innym, np. instruktorom lub sędziom w czasie pracy.

Co otrzymujesz?

Od nas otrzymujesz gotowy zestaw radiotelefonów wraz z instrukcją obsługi. System łączności DMR można rozbudować w dowolnym momencie, dokupując kolejne urządzenia. Schemat komunikacji podzielony jest wstępnie na pięć grup: WSZYSCY, Sędzia Stanowiskowy (SO), sędzia główny (CSO), Kierownik zawodów (MD), Obsługa techniczna (Service) oraz opcjonalne kanały prywatne. Do każdej funkcji przypisany jest kanał radiowy z odpowiednią identyfikacją. Dzięki temu, np. kierownik zawodów w czasie konwersacji z obsługą techniczną, nie przeszkadza sędziom w czasie ich pracy, ale jego radio odbiera wywołania od SO i CSO. Nie mniej jednak, każdy ma możliwość przekazania pilnego komunikatu do wszystkich użytkowników (wypadek, stop strzelanie). Oczywiście nie musisz z tego korzystać, można używać wyłącznie opcji „każdy z każdym”, co zalecam na początek, ale można też dopasować schemat komunikacji do indywidualnych potrzeb.

Przykład

Strzelnica klubowa. W radiotelefony wyposażone są osoby odpowiedzialne za obsługę zawodów oraz nadzór nad prowadzonymi zajęciami w czasie normalnego funkcjonowania obiektu. W czasie zawodów w bezpośrednim kontakcie radiowym jest kierownik zawodów (MD) i sędzia główny (CSO). Podczas treningów jeden radiotelefon trafia na oś wyborową, a pozostałe do osób, które są odpowiedzialne za bezpieczeństwo.

PRO

Proponowany, profesjonalny radiotelefon cyfrowy BP515LF, jest jednym z najnowszych, zaawansowanych technologicznie produktów firmy Hytera. Urządzenie wyposażone jest w pojemny akumulator, który wystarcza na 18h pracy w zależności od częstotliwości użytkowania. Ponadto wyposażony jest w rozwiązania Ai, które poprawiają słyszalność w hałaśliwym otoczeniu. W razie potrzeby radio można naładować poprzez port szybkiego ładowania USB-C. Stopień ochrony IP54 zapewnia ochronę przez kurzem i pyłem oraz deszczem. Ponadto urządzenie spełnia wymogi normy MIL-STD-810 G (wstrząsy i upadki). Brak wyświetlacza, brak stresu, że coś się zarysuje lub uszkodzi. Skuteczność systemu RF (system gain) wynosi  >151dB, co jest nadto wystarczające dla zapewnienia skutecznej łączności na średnim dystansie 1500m, a w przypadku strzelnic poligonowych lub innych, nie zalesionych, nawet do 3-5km. Urządzenie spełnia z nawiązką wszystkie normy ETSI, zgodnie z wymaganiami dyrektywy RED 2014/53/EU, co oznacza, że nie zakłóca pracy innych urządzeń radiowych oraz nie emituje częstotliwości harmonicznych. Możesz go zatem bezpiecznie używać na obiektach wojskowych.

Zainteresowany(a)?

Jaka jest suma 6 i 4?